Dan Osnovne škole Berek

Autor: Dalibor Misliveček, 29. 5. 2023.

Dana 24. svibnja svečanim programom, izložbom i sportskim igrama obilježili smo još jedan Dan škole. Tim povodom posjetili su nas gosti iz Osnovne škole Braće Jezerčić iz Divičana pored Jajca, naši partneri u projektu Program prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Republike Bosne i Hercegovine: ravnatelj, predstavnici učenika, te predstavnici nastavnika i drugih djelatnika škole.

Nakon pozdravnih riječi ravnateljice, u pratnji domaćina gosti su razgledali školu, školsku knjižnicu, Kulturni centar te sjedište Općine. Dobrodošlicu gostima poželio je i načelnik gospodin Mato Tonković koji je goste upoznao s posebnostima općine i nastavio se s nama družiti do kraja Dana škole.

U kulturnom centru gosti su razgledali bogatu izložbu učeničkih radova i projekte te dva tematska postava: stvaralaštvo zavičajnog umjetnika, književnika, slikara, glazbenika Željka Stubičana, te izložbeni postav uporabnih predmeta zavičajne baštine obitelji našeg učenika iz Ruškovca. Nakon razgledavanja gosti su se uputili u obilazak kulturno-povijesnih spomenika zavičaja u Podgariću uz domaćine kao "povijesno-geografske vodiče". Poslije "izleta" gosti su se pridružili roditeljima i ostalim posjetiteljima svečanog programa kojeg su pripremili učenici i učitelji razredne i predmetne nastave. Brojne recitacije, scenske igre, te pjesma i ples samo su mali dio programa koji je oduševio sve prisutne. Izvođače su nagradili velikim pljeskom. Nakon programa učenicima Ivanu Nikiću i Niki Modrić ravnateljica škole Dušica Vunić uručila je nagrade jer odlukom Učiteljskog vijeća oni su ove školske godine naši naj-učenici predmetne i razredne nastave.

Glasno navijanje i povici mogli su se čuti na travnatom igralištu jer nakon programa slijedile su sportske igre. Uz podršku roditelja povlačilo se uže, skakalo u vrećama, igrao nogomet između učenika i zaposlenika te brojne natjecateljske igre nakon kojih su učenici nagrađeni sladoledom.

Ponosni i zadovoljni postignutim rezultatima polako završavamo još jednu nastavnu godinu... Zahvaljujemo svima koji su nas u tome podržavali, zahvaljujemo našim gostima i posebno zahvaljujemo svima koji su i ove godine svojim dolaskom upriličili naš Dan škole!