Početak II. polugodišta

Autor: Dalibor Misliveček, 15. 1. 2021.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Nastava u drugom polugodištu počinje u ponedjeljak 18. siječnja 2021. godine. U Osnovnoj školi Berek za početak drugog polugodišta utvrđena je sljedeća organizacija rada:

• Za učenike razredne nastave (RN), od 1. do 4. razreda, nastava će se odvijati u školi (A model) u dopodnevnoj smjeni od 9,00 do 12,50 sati. Raspored sati ostao je nepromijenjen osim za učenike 4. razreda koji polaze izbornu nastavu Njemačkog jezika ponedjeljkom i srijedom, ali sada 6. sat od 12,50 do 13,30 sati. Predmetni učitelji koji izvode nastavu u 1., 2., 3. i 4. razredu također će s učenicima raditi u Školi.

Prijevoz učenika putnika RN u školu bit će prema sljedećem rasporedu:

1. Šimljana, Šimljanica, Prkos u 8,10 sati,
2. Ruškovac, Potok u 8,30 sati,
3. Ivanska u 8,50 sati

• Za učenike predmetne nastave (PN), od 5. do 8. razreda, nastava se organizira i izvodi kao nastava na daljinu. Učenici će nastavu pratiti od kuće, online (model C) putem aplikacije Teams. Prvog nastavnog dana, u ponedjeljak 18. siječnja u 9,00 sati učenici iz Bereka trebaju doći pred školsku knjižnicu, a učenici putnici na svoje stanice školskog kombibusa, gdje će im učitelji uručiti za nastavni rad spremne tablete. Zbog toga će samo prvog dana predmetna nastava od 5. do 8. razreda početi po povratku učenika kućama, u međusmjeni od 10,30 sati.

Svi učenici su u prošlom polugodištu upoznati s načinom snalaženja i rada u navedenim virtualnim učionicama. Dužnost učenika je svaki dan pristupiti Teamsima te poštovati i izvršavati sve upute i zaduženja s kojim ih upoznaju njihovi razrednici i predmetni učitelji prema rasporedu sati. Ovaj oblik nastave učenicima nije novi i podrazumijeva poštivanje pravila koja smo usvojili prošle školske godine, stoga više nije moguće tolerirati neopravdana kašnjenja i neizvršavanja aktivnosti na satu i domaćih zadaća poslije nastave.
Učitelji će svakog dana po školskom rasporedu u realnom vremenu objavljivati predmetne sadržaje u virtualnim učionicama. Učenici su dužni pratiti objave učitelja, te ih „lajkati“ jer na taj način potvrđuju da su bili na nastavnom satu, vidjeli sadržaj i ostvarili aktivnosti prema naputku učitelja. Obaveza učenika je izvršavati sve zadane aktivnosti, zadatke ili projekte koje nastavnici postave u kanalima nastavnih predmeta.

Rješenje zadataka trebaju slati privatnom porukom predmetnom učitelju.

Tableti i SIM kartice namijenjeni su učenicima isključivo za nastavni rad koji moraju
shvatiti i odrađivati vrlo ozbiljno, odgovorno i redovito. U slučaju tehničkih poteškoća
učenici se mogu obratiti razrednicima i učitelju Informatike.

Roditelji su dužni poticati učenike na svakodnevnu aktivnost jer se izostanak iz virtualne učionice smatra kao izostanak s redovite nastave. O neopravdanom izostajanju učenika i nepolaženju nastave (neaktivnosti) Škola je obvezna izvijestiti Centar za socijalni rad i Upravni odjel za prosvjetu s ciljem da svaki učenik postigne pozitivan uspjeh i završi razred koji polazi.

Zbog svima poznate postojeće situacije prirodne katastrofe u susjednoj Sisačko-moslavačkoj županiji, u ponedjeljak na 1. satu RN provest će se vježba evakuacije prema planu postupanja u slučaju potresa. Isto to ostvarit će se za učenike PN odmah po povratku na nastavu u školi.