111. godišnjica rođenja Walta Disneya

Autor: Romina Jakopan Marković, 6. 12. 2012.

U srijedu 5. prosinca 2012. obilježili smo 111. godišnjicu rođenja poznatog američkog crtača omiljenih nam likova iz animiranih filmova, Walt Disneya.

Waltera Eliasa Disneya svi znamo kao oca i stvaratelja likova poput Mickeya i Minnie Mouse, Plutona, Paje Patka, Šilje i mnogih drugih. Poznate priče i bajke kao što su Pepeljuga, Snjeguljica i sedam patuljaka, Pinokio, Ljepotica i zvijer, Trnoružica  i još mnogo zanimljivih bajki pretvorio je u zabavne crtane filmove koji i danas u podjednakoj mjeri zabavljaju i male i velike. Svakom od tih likova  podario je život i oživio ih na svoj maštoviti način. Oni nas uče da treba biti hrabar, uporan, pravedan, odan i dobar prijatelj, te da dobro uvijek pobjeđuje i tako postaju okvir dječjeg odrastanja. Njegovi filmovi su bajkoviti, magični, maštoviti i svakako uzbudljivi i zabavni.

Povodom obilježavanja godišnjice rođenja Disneya, u knjižnici je održana likovna radionica u kojoj su učenici crtali najdraže likove iz poznatih Disneyevih crtanih filmova. Na jedan dan uživjeli su se u ulogu velikog stvaratelja, te svojim rukama pokušali što vjernije prikazati neke njegove likove. Najuspješnije radove stavili smo na pano. Mi smo uživali u druženju i stvaranju, a vama prenosimo Disneyeve i Mickeyeve poruke:

Ako možeš nešto sanjati, možeš to i učiniti.

Svi tvoji snovi se mogu ostvariti ako imaš hrabrosti ustrajati na njima.