Kulturno – umjetnička manifestacija „Kad zavičaj priča, srce boje sluša“

Autor: Danijel Ojvan, 28. 9. 2010.

U Bereku je 25. rujna 2010. održana Kulturno – umjetnička manifestacija „Kad zavičaj priča, srce boje sluša“ u organizaciji Osnovne škole i Općine Berek.

Uvodni proslov održala je ravnateljica OŠ Berek, gđa. Dušica Vunić i tom prigodom pozdravila veliki broj gostiju i uzvanika.

Manifestacija je obuhvaćala likovnu koloniju „Dugom do Bereka“, promociju knjige zavičajnog pisca Željka Stubičana „Pod zidinama Garića“ i večer folklora. U likovnoj koloniji sudjelovalo je 25 umjetnika iz Zagreba, Bjelovara, Križevaca, Garešnice i Bereka. Tijekom cjelodnevnog stvaranja umjetnina doživjesmo lepezu šarolikosti i ljepotu koja je nadživjela svaku izrečenu riječ. U vlasništvu organizatora ostalo je 40 umjetnina.

Nastupilo je 6 kulturno – umjetničkih društava: HKUD „Lahor“ Daruvar, KUD „Sloga“ D. Miklouš, KUD „Sloga“ Đurđić, KUU „Ivan Vitez Trnski“ N. Rača, KUD „Martinčani“ Martinjska Ves i Tamburaški sastav Dike.

O romanu Željka Stubičana „Pod zidinama Garića“ u izdanju Matice hrvatske govorili su prof. Marijan Ređep, prof. Mirjana Vojković, prof. Marijana Piršić Tijan te sam autor Željko Stubičan.

OŠ Berek ostvarila je značajnu suradnju s Maticom hrvatske – Ogranak Bjelovar. Bijaše ovaj događaj istinska svetkovina pjesme, glazbe, plesa i zavičajne pisane riječi, a OŠ Berek i Općina bijahu vrsni organizatori i uzoriti domaćini.

Fotografije pogledajte u našoj galeriji...