Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Danijel Ojvan, 21. 11. 2013.

18. studenoga je povijesni dan za sve građane Republike Hrvatske. Na taj dan prisjećamo se svih hrvatskih branitelja i civila koji su se danonoćno hrabro borili i branili grad Vukovar.

Toga dana dostojanstveno i primjereno odajemo počast svim sudionicima obrane Vukovara, grada – simbola hrvatske slobode.

I ove godine učenici naše škole u pratnji svojih učitelja paljenjem svijeća, razgovorom, tekstovima, fotografijama, stihovima i likovnim stvaralaštvom obilježili su Dan sjećanja na žrtve Vukovara.

Učenici prvog do četvrtog razreda u pratnji učiteljica svečano i tiho otišli su u park u centru Bereka. Kod spomenika su predstavnici razreda zapalili svijeće za sve žrtve Vukovara i sve stradale hrvatske branitelje. Naš berečki spomenik „velikanima hrvatske povijesti koji su dali život za ideje o poštivanju prava naroda na slobodu, samostalan život i nacionalni identitet“ i njihov je spomenik.

Po povratku u školu učenici prvog i drugog razreda na satu razrednika gledali su fotografije, čitali pjesme, birali najljepše stihove posvećene Vukovaru i crtali cvijet za Vukovar.

Na satu likovne kulture učenici četvrtog razreda ugljenom i kredom crtali su vukovarski vodotoranj, a učenici trećeg razreda kolažom su radili plamen svijeće za Vukovar.

Učenici viših razreda s učiteljicom povijesti postavili su prigodni pano u holu škole. S osam zapaljenih svijeća učenici su simbolično osvijetlili stazu od škole do našeg otvorenog „zelenog razreda“ u školskom parku. Svjetlo sjećanja na Vukovar osvijetlilo je ovaj nastavni dan.

Naše zapaljene svijeće neka odaju počast hrvatskom gradu heroju, njegovim žrtvama, ali i svim žrtvama Domovinskog rata diljem domovine.

Vijest napisale: učiteljice razredne nastave