Posjet ministrice graditeljstva i prostornog uređenja, župana i zamjenika župana Bjelovarsko-bilogorske županije i načelnika općine Berek našoj školi

Autor: Dušica Vunić, 6. 9. 2013.

U sklopu posjeta Općini Berek ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anka Mrak Taritaš, župan Bjelovarsko-bilogorske županije Damir Bajs  i zamjenik župana Bjelovarsko-bilogorske županije Neven Alić posjetili su našu školu.

Nakon radnog sastanka u Općini, poštovani gosti su obišli školu i uvjerili se da smo (u skladu s našim financijskim mogućnostima) poduzeli mjere energetske učinkovitosti kojima smo cijenu energenata za grijanje škole sveli na zadovoljavajuću razinu. Na zgradi škole promijenjena je vanjska stolarija i fasada, u unutarnjem prostoru zamijenjena su stara rasvjetna tijela, a svi radijatori imaju regulatore topline.

S ministricom smo razgovarali o zakonskoj obavezi energetskih pregleda građevina i energetskog certificiranja zgrada. Škola će aplicirati na natječaj Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, kako bismo osigurali potrebita financijska sredstva.

Upoznali smo župana s potrebama i planovima škole za investicijskim ulaganjima. Razgovarali smo o potrebi izgradnje/dogradnje četiriju učionica za rad škole u jednoj smjeni i jednodijelne školske sportske dvorane, u skladu s Državnim pedagoškim standardom. Dogovorili smo potrebne korake u realizaciji.

Na kraju ističemo odličnu suradnju Škole, Općine, Županije, Ministarstava koju ćemo i dalje nastaviti.

Zahvaljujemo gospođi ministrici Anki Mrak Taritaš, gospodinu županu Damiru Bajsu, gospodinu zamjeniku župana Nevenu Aliću i gospodinu načelniku Mati Tonkoviću  na posjetu, razumijevanju, trudu i pomoći u rješavanju naših problema i potreba!

Dušica Vunić, ravnateljica