Posjet župana Bjelovarsko-bilogorske županije i njegovih suradnika Osnovnoj školi Berek

Autor: Dušica Vunić, 15. 5. 2020.

Bjelovarsko-bilogorski župan gospodin Damir Bajs sa suradnicima, obišao je radove na europskom projektu energetske obnove Osnovne škole Berek.

Energetska obnova zgrade Osnovne škole Berek, vrijedna je oko 686 tisuća kuna, čije će financiranje biti provedeno na način da su 343 tisuće kuna osigurane iz europskih sredstava putem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, 170 tisuća kuna je sufinanciranje Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije dok vlastita sredstva Bjelovarsko-bilogorske županije iznose 173 tisuća kuna.

Posao izrade projektiranja energetske obnove Osnovne škole Berek dobio je B-projekt d.o.o. iz Bjelovara.

Posao izvedbe radova na energetskoj obnovi Osnovne škole Berek dobio je obrt za graditeljstvo Grad-IM iz Gornje Ploščice,  a u školi su u tijeku radovi koji obuhvaćaju sanaciju krovišta, povećanje toplinske zaštite vanjskog zida, povećanje toplinske zaštite poda prema vanjskom prostoru, povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru, ugradnju LED rasvjete te zamjenu unutarnje rasvjete učinkovitijom i zamjenu peći za centralno grijanje.

Radovi teku prema planu. Do sada smo izolirali stropnu ploču, zamijenili smo kotlovnicu. Trenutno je u tijeku zamjena pokrova – rekao je Ivan Marković, vlasnik obrta Grad-IM.

Obnova škole puno nam znači zbog toga što će škola biti ugodnije mjesto, zimi toplija, ljeti hladnija. Za učenike, roditelje i za nas ovo će biti jedan kvalitativni pomak u uvjetima rada.

Kako bi se standard i kvaliteta nastave i rada u ovoj školi još podigla, uz energetsku obnovu, želja svih zaposlenika je i dogradnja škole. Prvi preduvjet za to je ishođenje potrebne dokumentacije, a realizacijom projekta, koji bi se provodio u suradnji Bjelovarsko-bilogorske županije i Općine Berek, napravio bi se dodatni iskorak i omogućio prelazak u jednosmjensku nastavu. Stoga će se nakon energetske obnove krenuti prema projektiranju dogradnje nekoliko učionica.