Škola u prirodi – Selce

Autor: Jasminka Relić, Sanja Radošević, 16. 5. 2018.

Učenici 3. i 4. razreda OŠ Berek su zajedno s učenicima OŠ Trnovitički Popovac od 9. svibnja do 11. svibnja 2018.g. bili u Školi u prirodi u Selcu.

Na putu do Selca posjetili smo Aquaticu – slatkovodni akvarij u Karlovcu gdje smo upoznali životinjski i biljni svijet voda tekućica. Po dolasku u Selce smjestili smo se u Hostel Karlovac. Nakon kratkog odmora prošetali smo kroz Selce kako bi se pobliže upoznali s malim primorskim gradićem u kojem ćemo boraviti naredna tri dana. Večernje sate proveli smo uz zabavni disco program u hostelu.                                                                                                                                   Drugi dan našeg boravka započeo je jutarnjom tjelovježbom. Nakon doručka uputili smo se na otok Krk. Brodom smo došli do Vrbnika gdje smo u pratnji stručnog vodiča razgledali kulturne znamenitosti grada. Autobusom smo otputovali do Punta gdje smo se ukrcali na brodicu za mali otočić Košljun. Na Košljunu smo razgledali poznati franjevački samostan. Uslijedio je povratak autobusom u Selce. U poslijepodnevnim satima čitali smo pjesme i priče o moru, razgovarali o primorskom kraju i spoznali važnost Jadranskog mora za cijelu domovinu Republiku Hrvatsku. Prije večere uslijedilo je kupanje, igre u vodi i sportska natjecanja - Vesela olimpijada s našim animatorima. Nakon večere smo opet imali disco program i karaoke.

Treći dan započeo je šetnjom do Crikvenice gdje smo posjetili Aqurium te upoznali životinjski i biljni svijet Jadranskoga mora. Na povratku u Selce, ručali smo, još jednom se okupali u moru i spakirali se za povratak kući. Na putu smo stali na Trsatu kako bismo upoznali Trsatsko svetište i razgledali Trsatsku gradinu. Nakon toga smo nastavili svoje putovanje prema kući. Možemo reći da smo puno toga vidjeli, naučili i da nam je ovo bilo jedno nezaboravno putovanje uz puno smijeha, veselja, novih prijatelja i novih spoznaja.

Fotografije pogledajte u fotogalerji.